مگه میشه تخفیف نداد

https://aparat.com/v/Sty7d

شاید باور خیلی ها این است که برای فروش محصول، حتما باید تخفیف داد! و اگر که تخفیف ندی کسی ازت خرید نمی کنه!

یه بار رفته بودم گل بخرم، پرسیدم آقا این گل ها رز چند؟ گفت هشت تومنه به شما میدم چهار تومن!(میدونم الان یک شاخه رز کم کم 20 تومن هست!) گفتم حالاکه اینطوره من دو تومن بیشتر کارت نمی کشم! گفت چرا؟ گفتم آخه من که تخفیف نخواسته بودم! گفت : آخه همه تخفیف می خوان! همه شاید خیلی چیزا بخواهند! اما قرار نیست توی فروشنده همه رو برآورده کنی.

 

خیلی ها میگن  فقط و فقط باید تخفیف بدی تا بتونی بفروشی! یکم بهش فکر کنیم بررسیش کنیم ببینیم که آیا واقعا همه آدما تا بهشون تخفیف ندی خرید نمی کنند؟

 همه ی ما باورمون شده که در صورتی که فروش ما قسطی باشه مشتری خرید می کنه. بله اوضاع اقتصادی اونقدر مناسب نیست که مردم به همین راحتی کارت بکشند اما من می تونم پیشنهاد نقدی بگذارم در صورت خرید نقدی ،من می تونم بهت تخفیف بدم .

عده ای براین باورند که وضعیت اقتصادی مردم ایران افتضاحه! اصلا خوب نیست! از این بدتر هم مگرمیشه!

در تمام طول تاریخ گذشته کشورمون رو می بینیم که وضعیت اقتصادی مردم همین بوده!خیلی بدتر هم بود!ه وضعیت جنگش هم یجوری بوده هم نگران بودند با این تفاسیر که از آسمان بمب هم می آمد! همه به فقط یک چیز توجه می کردند و اون هم زنده ماندن بود! توی یک سال اخیرم که  کرونا هست! خدا رو شکر الان با رعایت اصول بهداشتی میشه زنده ماند! وضعیت کرونا هم یک مدل جنگ می تونه حساب بشه. اما من حرفم اینه که نذاریم باور کنیم که این وضعیت افتضاحه. ما قرار نیست چیزی رو به زور بفروشیم. نمی خواهیم احتکار کنیم، نمی خواهیم محصولی رو گرون تر از اون چیزی که هست بفروشیم و نمی خوایم مثل اون آدمایی باشیم که این کارا رو انجام می دهند. پس با تمام توانمون ادامه میدیم، تلاش می کنیم شرایط رو بهتر می کنیم، مزایای کالامون رو بیشتر می کنیم. نگذاریم این باور توی ذهنمون شکل بگیره که وضعیت اقتصادی افتضاحه، تو همین وضعیت اقتصادی افتضاح همه مردم دارن خریدشون رو می کنن، کارا شون انجام میدن، کالا هاشون رو خریداری می کنن. من چرا باید بشینم خونه فکر نکنم و بگم که نمیشه نمیشه!با خودم بگم بیخیال حرکت نکن جلو نرو!

 ازتون خواهش می کنم این باور رو خیلی بیشتر بهش فکر کنید .

 مساله ی بعدی اینه، نحوه پول گرفتنمون از مردم .

 نحوه پول گرفتن از مردم  به دو دسته ی آشنا که باز تبدیل میشه به فامیل و خویشاوندان و دوستان و رفقا و دسته ی بعدی آدمای غریبه. بعضیا خیلی سختشونه که حتی از مردم غریبه بخوان پول بگیرن حتی بخواهند یک پیشنهاد بدهند برای فروش کالا یا درخواست یک جلسه یا تماس با مشتری.

 این آدما خیلی بیشتر باید رو خودشون کار کنن. همه ی ما تفکری به نام زشته داریم! با خودمون میگیم الان من بگم: آقا بیا اینو بخر ،کار زشتیه!خوب نیست! یا زشته که پیشنهاد محصولمو بدم! این زشته رشته ها شده باورمون! چرا؟ چون خیلی سال قبل یکی اومده به ما گفته و ما از نحوه پرزنتش خوشمون نیومده، اصرار کرده و ما احساس کردیم این بنده خدا داره التماس میکنه که ازش خرید کنیم! بعد با خودمون فکر می کنیم نکنه این مدلی که من دارم حرف می زنم، مدل التماسی اون بنده خدا باشه که خیلی سال پیش این کار رو کرد! شما گدا نیستید! شما دارید بهترین محصولتون رو می فروشید! هر کالایی که می خواد باشه یا ایمان دارم به محصولم یا ایمان ندارم به محصولم!

  اگر ایمان دارم بهش پس کارمو می کنم و جلو می رم و اگر ایمان ندارم، می توانم شغلمو عوض کنم. می توانم بروم سئوال کنم، پرسش کنم،تحقیق کنم در مورد محصولم. می تونم برم یه محصولی مثل همین که دارم ولی با کیفیت تر، با امنیت و گارانتی بهتر رو پیدا کنم. اینکه تقلبی توش نباشه رو پیدا کنم. شاید مجبور باشم با شرکتی دیگه یا برند دیگه ای کار کنم،شاید باید با شخص دیگر یا سازمانی دیگه ای کار کنم که خیالم از پس از فروش محصول راحت تر باشه. در هر صورت نحوه پول گرفتنمون میخواد با خانوادمون باشه یا هر غریبه ای باید هر چی زشته و افکاری که نمی ذاره خود واقعیمون باشه در هنگام فروش رو کنار بگذاریم و فقط به این فکر کنیم که من نیازمند درآمد هستم،محصول من عالی است و مشتری من از داشتن این محصول سود میبره.پس تمام تلاشم رو میکنم و محصول رو ارائه میدهم.اگر خرید که عالی است و من بردم!اگر نخرید من یاد گرفتم و تجربه کسب کردم.از مشتری که خرید باید پول بگیرم،هر مدلی که مد نظرم هست،اما بدون پول کاری را انجام نخواهم داد.

پخش فایل تصویری
https://aparat.com/v/Sty7d

آموزش فروش و کسب و کار

درآمدت رو دو برابر رقیب های خودت کن! برای مشاوره رایگان، همین الان با شماره تلفن ۰۹۳۶۴۲۸۰۵۶۹ تماس بگیرید.

تماس بگیرید