بیرانوند

بیرانوند بدون خط دفاعی می تواند بهترین باشد؟

بیایید همین اول مقاله برای راحتی مطالعه ی شما فامیلی آقای بیرانوند را بیرو صدا کنیم.

تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا تمام تلاش خودش را کرد تا بهترین باشد،واقعا هم بهترین بود.

در بازی های جام جهانی تیم فوتبال ایران بهترین نمایش های خود را روبروی مراکش،اسپانیا و پرتقال انجام داد و ثابت کرد که می خواهد متفاوت از گذشته قدم بردارد.

در بازی مقابل پرتقال بیرو پنالتی کریستیانو رونالدو را گرفت و باعث شد به ایرانی بودن خودمون ببالیم.

بیرو در بازی های تیم خودش ،پرسپولیس توانست مقابل ژاوی هم بسیار زیبا عمل کنه.

بیرو یکی از بهترین دروازه بان های سال های اخیر ایران و بسیار محبوب.

وقتی داستان زندگی او را می شنویم که از کارگری در رستوران امروز تیم های انگلستان درخواست دارند تا او برای آنها بازی کنه شگفت زده می شویم.

بیرو قهرمان است.

همه ی ما از او توقع داشتیم عالی باشد و ما را قهرمان کند.بازی مقابل ژاپن دقیقه ۵۶ بازی،بازیکن شماره ۱۵ ژاپنی ها سعی داشت وارد ۱۸ قدم زمین ایران شود که دفاع ایران بسیار حرفه ای توپ بازیکن ژاپنی را دور کرد و بازیکن ژاپنی به زمین افتاد و بعد بازیکنان ایران نگران این شدند که نکند داور خطای پنالتی گرفته و همگی به سمت داور رفتند، همان لحظه یکی دیگر از بازیکنان ژاپن با تمام سرعت به سمت توپ دوید تا توپ به کرنر نرود ، وقتی همه حواسشان رفته بود به سمت داور و کلا توپ و ژاپنی ها را رها کرده بودند ،طی یک ارسال بازیکن ژاپنی که چند ثانیه پیش به زمین افتاده بود حالا توپ را وارد دروازه کرد.

بزرگترین درسی که من از این موضوع گرفتم این بود که هرگز بیرو به تنهایی نمی تواند ستاره ی تیم باشد . همین اتفاق باعث شد که ما متوجه بشیم یک تیم بدون خط دفاعی گل می خورد.

هیچ تیمی بدون دروازه بان نمی تواند بازی را برنده از زمین بیایید بیرون.

خیلی وقتها پیش می آید که یک بازیکن از زمین بازی اخراج میشود و تیم ۱۰ نفره بسیار سخت می تواند جلوی رقیب سر بلند کند.

اگر تیم ما ۱۰ نفره شد چه کنیم؟

اگر خط دفاع وجود نداشته باشد چه رخ می دهد؟

نمایش تئاتر محاکمه ی حلاج را رفته بودیم ، به خاطر اینکه جای بدی در بالکن داشتیم به هر شخصی از برگزار کنندگان مراجعه کردم تا جایمان را عوض کنیم.

در تمام این رفت و آمد ها که حین برگزاری کنسرت بود ، و من به دنبال جایی بهتر میگشتم تمام عواملی از صحنه را از نزدیک دیدم که ما حواسمان به آنها نبود.

بخش نور ، پذیرش ورود به سالن ، کنترل بلیط ، برق سالن ، سیستم صوتی ، نوازندگان ، کارگردان و دستیاران او ، منشی صحنه ،‌عوامل اجرایی و ….

کافی بود یک یا دو نفر از آنها نبودند ، آن زمان چه میشد؟ آیا برنامه به همین خوبی پیش می رفت؟

سال ۲۰۰۸ در بمبئی هندوستان در هتل تاج محل یک بمب منفجر شد . بمب جان ۷۰۰ نفر را گرفت و گروه تروریستی به هدف خود یعنی برهم زنی شرایط آرام اجتماعی هندوستان برای آن لحظه دست پیدا کرد . فاجعه ی بزرگتر مدت زمانی بود که مردم هندوستان که عده ی کثیری کسانی بودند که شاغل بودند ، همگی آنها فقط به مدت یک ساعت اگر اخبار را نگاه میکردند این بدین معنی بود که هندوستان به مدت ۸۰۰ میلیون ساعت تعطیل بود!فاجعه ی حواس پرتی به یک موضوعی غیر از کاری که باید انجام دهیم بسیار وحشتناک تر از بمب گذاری بود.

مدت زمانی که مردم ما جهت حضور در سایت های خبری ،تماشای فیلم و توصیه کمک های سلبریتی ها به زلزله زدگان کرمانشاه در فضای مجازی بود بسیار بیشتر و مخرب تر از زلزله ی رخ داده بود.

این حرف شما یعنی ما هر اتفاقی افتاد برایمان مهم نباشد و موضوع اصلی را رها کنیم و به انسان دوستی نپردازیم؟

برای همه ی شما پیش آمده است که در خیابان ، بزرگراه یا جاده ای که همیشه مسیری خلوت بود رانندگی کرده اید . روزی از روز ها میبینید که مسیر ترافیک شدید و ساکنی است . بیشتر از نیم ساعت در ترافیک مانده اید.از پشت سر خود صدای آژیر آمبولانس و آتش نشانی را می شنوید ، آنها در ترافیک گیر کرده اند و هیچ راهی نیست برای رد شدن از مسیر.

یواش یواش و میلیمتری جلو میروید و با خود حدس زده اید که جلو تر حادثه و تصادف رخ داده است. وقتی به نقطه ی حادثه می رسید متوجه می شوید که بله یک کامیون با یک پراید برخورد وحشتناکی کرده و مردم بسیاری برای کمک و کنجکاوی که چه اتفاقی رخ داده است ماشین را یک گوشه جاده پارک کرده بودند و برای تماشای اتفاق رفته بودند.

همین موضوع ترافیک بسیار زیادی را ایجاد کرده بود.

کسانیکه برای تماشای کشته شدن کسانی دیگر اتومبیل خود را رها کرده بودند.

شاید بگویید مگر ما انسان نیستیم!پس حس انسان دوستی ما کجاست.

واقعیت این است که ما کار را به متخصص نمی سپاریم.اگر این مردم ترافیک ایجاد نکنند چقدر گروه های امدادی می توانند سریع تر برسند.

در بازی ایران و ژاپن حواس ما به یک موضوعی پرت شد و یادمان رفت وظیفه ی اصلی ما چیست .

در یک شرکت همه مدیر عامل را اول میبینند . همه ی چشم ها به اوست . همه توقع دارند او تمام کار ها را درست انجام دهد .

بسیاری از شهر های مختلف آموزش فروش و بازاریابی می دهم . کسب و کار های بزرگ و کوچک ،فرقی نمی کند . بسیاری از کسانیکه کسب و کارشان هنوز کوچک است از ایشان سوال میپرسم تا چه زمانی قرار است تمام کارها را خودتان انجام دهید ؟

می پرسند یعنی چه‌؟

یعنی مگر می شود که شما هم بفروشید ، هم کارهای روزمره را انجام دهید ، هم بانک بروید ،کارهای تعمیراتی شرکت را انجام دهید ،از بازار جنس بخرید ،محصول را نصب کنید ، حسابداری کنید و ….

مگر میشود که شما به تنهایی این همه کار را انجام دهید؟

میگویند پس چرا فلان آقا یا فلان خانم الان تونست و موفق است؟

در سالهای پیش برای دوستان دانشجو ی دوره ی دندانپزشکی هر دو هفته یکبار در مورد اهداف و آینده ی آنها صحبت میکردیم. کارمندانی که دستیار آنها بودند و به صورت تمام وقت برای دانشگاه کار میکردند هم سرکلاس حضور داشتند.

همیشه این موضوع را یادآوری میکردم که دندانپزشک تنها موفق نیست ، همینطور دستیار تنها نمی تواند دندان کسی را جراحی کند.

شاید  بتواند بر اساس تجربیات خودش آنها را معاینه کند یا کار های کوچکی روی دندان او صرفا تجربی انجام دهد ولی نمی تواند جراحی کند!

 

آموزش فروش و کسب و کار

درآمدت رو دو برابر رقیب های خودت کن! برای مشاوره رایگان، همین الان با شماره تلفن ۰۹۳۶۴۲۸۰۵۶۹ تماس بگیرید.

تماس بگیرید